Постійна адреса публікації: http://kyiv.pravda.com.ua/columns/590065e9cffc7/
Українська правда
Київ

Як зробити Київ ідеальним для життя?

26.04.2017  12:18 __ Христина Морозова

Активісти не хочуть чекати, поки Кличко та КМДА зроблять столицю безпечною, комфортною та красивою, бо ризик не дочекатись занадто високий.

Тому ми запускаємо проект "КиївOчимаДемАльянсу", і покажемо наше бачення звичних місць Києва.

Спільно з командою архітекторів та дизайнерів ми розробимо проекти для 11 локацій в різних районах столиці, які презентуємо по черзі. Це пазли, які разом дадуть розуміння нового Києва.

Ми покажемо Київ з новими підходами до міського простору, вмінням тримати баланс між комфортом містян та потребами бізнесу.

Найпершим розробили проект реконструкції частини "конюшини" біля метро Позняки. Звільнили простори для виходу з метро і підходи до зупинок автобусів. Зберегли торгівельні площі, але задіяли стандартизацію, тож простір не виглядає як МАФо-Шанхай. 

 Такі Позняки сьогодні 

Такі Позняки сьогодні  

Безумовно, ми мали спокусу зрівняти МАФи на Позняках із землею, залишити суцільний парк та зону відпочинку. Але, по-перше, підтримуємо розвиток малого і середнього бізнесу, по-друге, люди потребують товари, які продаються в магазинчиках біля дому. 

Такими можуть бути 

Просто МАФи мають мати стандартний "фірмовий" вигляд для району чи цілого міста, а площа має лишатися чистою і справедливо розподіленою між усіма. 

 

Фінансуватися такі проекти мають з міського бюджету. Але спочатку необхідно передати реальні повноваження на рівень районів і дати мешканцям право самим розпоряджатися власними грошима.

Бюджет Києва сьогодні – 39 мільярдів гривень. Якщо ж місто стане сприятливим простором для бізнесу, комфортним домом для киян та магнітом для туристів, грошей в бюджеті стане значно більше. 

 

Втілити ці проекти нескладно і недорого. Запорука успіху – ухвалювати рішення прозоро, мріяти масштабно, а діяти логічно і професійно.  

За приблизними розрахунками вартість реалізації проекту – 1 мільйон гривень. 

Для нас важливо, що Київ належить усім, тож нам цікавий зворотній зв’язок від вас по нашому проекту.

Лишайте коментарі, діліться враженнями про оновлений простір біля метро Позняки.  

Долучайтеся. Ставайте партійцями, волонтерами чи допомагайте фінансово. Нові місця оновленого Києва представимо вже незабаром.

 

Христина Морозова, "ДемАльянс"

© 2008-2017, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.