Черновецький придумав нові податки на тарілки, салюти і холостяків


Мер Києва Леонід Черновецький планує за рахунок запровадження нових комунальних зборів і діяльності комунальних підприємств залучити до тіньового бюджету Києва від 30 до 40 млрд. грн.

Це удвічі перевищує суму, закладену в офіційному проекті міського бюджету на 2009 рік, повідомляє УНІАН із посиланням на тижневик "Коментарі".

Зокрема, мерія має намір стягувати збори за супутникові тарілки й кондиціонери. Власників супутникових антен зобов'яжуть сплачувати по 50 грн. на місяць після підписання спеціального договору з відділами райадміністрацій благоустрою.

Для власників кондиціонерів збираються встановити збір у розмірі 24,5 коп. за кожну спожиту кВт/год. Отже, їхні видатки на електроенергію подвояться, за рахунок чого мер планує заробити до кінця року додатковий 1 млрд. грн.

Крім того, за інформацією видання, КМДА вже приступила до створення комунального підприємства, з яким усі мобільні компанії - власники вишок-ретрансляторів мобільного зв'язку за місяць зобов'язані переукласти договори оренди на такі вишки.

За попередніми розрахунками адміністрації, кожна з таких вишок обійдеться мобільному оператору майже у 100 дол. на місяць, у результаті чого до тіньового бюджету вдасться залучити до 20 млн. грн.

Також у найближчому майбутньому планується оподаткувати салюти. За словами начальника Головного управління надзвичайних ситуацій Віталія Пшеничного, запускати феєрверки можна буде тільки зі спеціально обладнаних майданчиків і за невелику плату, яку затвердить Київрада.

Спеціальна комісія Київради вже вивчила десять районів, попередньо визначивши 79 місць для любителів піротехніки. Паралельно комісія розробляє систему штрафів для порушників порядку.

Також, столичний мер хоче створити КП під умовною назвою "Дві обручки", що об'єднає всіх фотографів й операторів, які працюють на весіллях. Їхні послуги будуть обов'язковими для усіх молодят за тарифами, встановленими Київрадою.

У прейскуранті оригінальних і дорогих пропозицій у рамках діяльності весільного КП - оренда міських автомобілів, що залишилися після аукціону в автопарку КМДА, а також можливість сфотографуватися з мером. До вартості цієї послуги входитиме також подарунковий диск шлягерів 80-х років у виконанні Черновецького.

Крім того, за інформацією тижневика, Черновецький хоче не тільки відновити податок на холостяків. Зараз роботодавці Києва платять комунальний податок у розмірі 3% від фонду оплати праці. Якщо ж на підприємстві працює холостяк, то цей податок підвищується до 6%.

За словами члена бюджетної комісії Київради Сергія Мельника, "перелік ініціатив міського мера невичерпний, більшість своїх операцій він має намір проводити через комунальні підприємства - неформальні інститути тіньового бюджету".

За його словами, найближчим часом Черновецький планує створити ще й цілу мережу комунальних фаст- фудів, СТО та автомийок.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ