Метро знову подорожчаєФото 1www.venividi.ru
Вартість поїздки в столичному метрополітені зросте мінімум у два рази, якщо шлях пасажира під землею займатиме більше 40 хвилин.

Таким чином, КП "Київський метрополітен" планує перейти на "справедливу систему оплати проїзду, як в усьому світі", пише "Газета по-київськи"

Задля цього станції підземки облаштують турнікетами на вихід із пристроями для читання карток.

За словами головного інженера КП "Київський метрополітен" Володимира Зеля, Київ перший в СНД, хто планує перейти на зональну систему оплати проїзду.

"Пропонуємо ввести комбіновану систему оплати за проїзд", - сказав Зель.

Тобто, оплата буде залежати і від дальності поїздки, і від часу перебування в метро. Якщо знаходишся в підземці довше 40 хвилин - заплатиш за подвійним тарифом. Не пощастить і тим, хто їде "від кінцевої до кінцевої".

Шлях від станції "Лісова" до "Академмістечка" займає 38 хвилин, від "Червоного хутора" до "Сирцю" - 36 хвилин, а від "Героїв Дніпра" до "Либідської" - 23 хвилини. Але якщо додати сюди час очікування потяга, який останнім часом значно збільшився, то поїздка буде коштувати дорожче, ніж 1,7 гривні.  

Для поїздок на дальність будуть використовувати зональний принцип. Пропонують зробити  або три зони - центральну, середню та окраїни, або дві - центр та окраїни. Проїзд в одній такій зоні буде коштувати мінімально - тобто 1,7 гривні, але якщо пасажир перетинає межу зони, доведеться платити вдвічі більше, якщо перетинає межу два рази, - буде змушений платити за потрійним тарифом.

Діяти це буде так. Наприклад, пасажир зайшов у метро на станції "Харківська". З його картки відразу знімається максимальний тариф, наприклад, потрійний - 5,1 гривні. А коли він  виходить на станції "Золоті ворота", то на картку повертається 1,7 гривні (через те, що пасажир перетнув дві зони). Розрахунки ці приблизні. А тарифи будуть погоджувати з владою, тобто з Головним управлінням цінової політики Київської адміністрації.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ