Припаркуватися на газоні коштує 400 гривеньФото steer.ru
Квітники та газони у столиці відновлюватимуть за рахунок порушників паркування. За зупинку на траві водії сплачуватимуть штраф по 300 - 400 гривень.

Ці кошти надходитимуть на рахунок "Київзеленбуду", яке відновлюватиме зелені насадження, пише муніципальна газета "Хрещатик".

"Це не штраф, а гроші на відновлення пошкодженої ділянки. Ми підрахували, що початкова собівартість квадратного метра газону становить 41 гривню. Залежно від характеру пошкодження заплатити доведеться 300 - 400 гривень", - заявив генеральний директор "Київзеленбуду" Юрій Хаєв.

За словами Хаєва, щодня у місті фіксують 200 - 300 порушень. До згаданої суми додають ще й штраф за адміністративне порушення. Нелегальне паркування фіксують на фотокамеру і складають відповідний акт.

Хаєв відзначив, що "Київзеленбуд" контролює лише власні території, з прибудинковими "паркувальними майданчиками" на газонах мають боротися ЖЕКи.

Комунальники сподіваються на консьєржів та свідомих киян. Їх закликають самостійно фотографувати, або хоча б повідомляти про систематичні порушення на міський Сall-центр 15-51.

Крім того, у кожному районі організовано спеціальні комісії за участю зеленбудівців, працівників Головуправління контролю за благоустроєм, "Київтранспарксервісу" та інших служб. Вишукують порушників і більше сотні громадських інспекторів.

Аби захистити газони від коліс машин, встановлюватимуть також огорожі та екологічні решітки.

Варто відзначити, що пошкоджені ділянки зеленої зони не лататимуть шматками.

"Ми не відновлюватимемо газони по кілька метрів. Кошти будуть нагромаджуватися і потім зелену зону відновлюватимуть повністю, наприклад, на всій вулиці", - сказав Хаєв.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ