З понеділка компослуги стали дорожчими на 50%Фото Ліги
З 1 червня у столиці зросли тарифи на житлово-комунальні послуги. З 1 липня жителі Києва отримають нові квитанції з підвищеними цінами.

Таким чином, за словами першого заступника міського голови Анатолія Голубченка, це буде перший крок до "поетапного" підвищення комунальних тарифів.

На першому етапі (з 1 червня) тарифи зростуть на 50%.

Вартість послуги за холодне водопостачання та водовідведення при наявності квартирного чи будинкового лічильника затверджена в розмірі 3,02 гривні за 1 куб.м (було 1,48 гривні), за відсутності засобу обліку - 16,61 гривні на 1 особу (було 8,14 гривні). 

Гаряче водопостачання та водовідведення при наявності лічильника становитиме 13,69 гривні за 1 куб. м (було 7,38 гривні), без засобу обліку - 47,92 гривні за 1 особу (було 25,89 гривні). 

Тариф на послугу з централізованого опалення для населення при відсутності засобів обліку теплової енергії затверджений в розмірі 2,38 гривні за 1 кв. м опалювальної площі в місяць (було 1,6 гривні за 1 кв. м. в місяць). Сума тарифу встановлена для розрахунків за опалення щомісячно протягом року. 

Крім того, згідно з розпорядженнями, тарифи на комунальні послуги для бюджетних організацій збільшаться на 73%-116%, для інших споживачів - на 8-116%. 

КМДА встановила різні тарифи на гаряче водопостачання та опалення для вказаних груп споживачів в залежності від того, якій зоні обслуговування - ЗАТ "ЕК "ДАРтеплоцентраль" чи АК "Київенерго" - належать теплопункти, що обслуговують будівлі бюджетних установ та юридичних осіб.

Так, тариф на опалення для бюджетних організацій та юросіб в зоні "Київенерго" затверджений на рівні 11,63 гривні за 1 кв. м опалювальної площі на місяць (було 5,38 гривні); в зоні "ДАРтеплоцентраль" - 9,78 гривні за 1 кв. м (було5,38 гривні). 

Тариф на гаряче водопостачання в зоні "Київенерго" встановлено в розмірі 27,07 гривні за 1 куб. м (було для бюджетних установ 14,89 гривні, для інших споживачів - 16,57 гривні). 

У зоні обслуговування "ДАРтеплоцентраль" тариф на гаряче водопостачання складатиме 23,84 гривні за 1 куб. м (було для бюджетних організацій 14,89 гривні, для інших споживачів - 16,57 гривні). 

Тариф на холодне водопостачання та водовідведення для бюджетних організацій та інших споживачів затверджені в розмірі 4,88 гривні за 1 куб.м (було 2,82 гривні за 1 куб м - у бюджетних установ; 4,50 гривні - інших споживачів). 

Крім того, Державна житлово-комунальна інспекція запропонувала мешканцям житлових будинків Києва, які знаходяться у комунальній власності, самим визначитися, за які з існуючих 26 послуг з утримання житла вони мають намір сплачувати.

Як відомо, 23 квітня на засіданні Київради депутати проголосували за скасування мораторію на підвищення тарифів на компослуги.

Однак під час звіту 28 травня мер Києва Леонід Черновецький заявив, що тарифи на житлово-комунальні послуги у столиці залишаються значно нижчими, ніж в інших містах по всій Україні.

"Українська правда. Київ"

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ