Через підвищення тарифів подорожчають салони та кафе


Підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги призведе до підвищення цін у сфері послуг та громадського харчування.   З 1 серпня КМДА підняла компослуги для юридичних осіб на 14-78%, пише "Сегодня".

Так, за 1 кубометр холодної води їм доведеться платити на 91 копійку більше, за опалювання - на 9 гривень 51 копійку, а за "куб" гарячої води - на 18 гривень 37 копійок.

Підприємці кажуть, після підвищення компослуг вони підвищать ціни. В першу чергу, це зачепить кафе, салони краси та ательє.

"Восени підвищимо ціни як мінімум на 20%. Компослуги стали останньою краплею після зросту курсу долара", - сказала директор ательє "Алмарита" Наталя Глінка.

Готуються змінювати розцінки в меню і невеликі кафе.

"У середньому збільшимо розцінки гривень на 5", - повідомили в кафе "Джин Чан".

 Ще гірша ситуація у приватних школах.

"Будемо вимагати, щоб нас прирівняли до держшкіл за тарифами. Невеликі приватні школи і так ледь-ледь виживають. Не піднявши цін, вони будуть працювати у збиток, а піднявши - втратять учнів та закриються", - запевнила голова Асоціації приватних шкіл Олена Мовчун.

У КМДА не збираються переглядати тарифи.

"Їх затвердила Держінспекція з контролю над цінами. Ціни на газ збільшилися, треба й тарифи підвищувати", - заявив керівник Головного управління з питань цінової політики КМДА.

Немало підприємців запевняють, що піднімуть ціни у жовтні, але не набагато.

"Звісно ж, компослуги не можуть не позначитися на собівартості, але ціни у нас і так не маленькі, страшно втратити клієнтів", - розповіла хазяйка салону "Нектарин" Любов Настенко.

Частина бізнесменів буде економити на зарплатах працівників, щоб підвищення послуг було непомітним.

"Можливо, восени трохи підвищимо ціну ходових страв...Зараз у цілях економії працівники займають по дві посади", - повідомили в кафе "Антресоль".

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ