У проїзних зменшать кількість поїздок, а в школярів "попросять" 20 гривеньФото КМДА
Уже з осені проїзд у столичному транспорті може стати дорожчим. Щоправда, поки що підвищення тарифів торкнеться лише проїзних.

Столична влада оприлюднила проект розпорядження "Про внесення змін до розпорядження в Київської міської державної адміністрації від 28.01.2009 № 90", яким встановлено тарифи на проїзд у Києві: 1,7 гривні за одну поїздку в метро і 1,5 гривні за проїзд в наземному транспорті.

Повідомлення про оприлюднення регуляторного акта з'явилося ще 10 серпня, а зміст його з'явився на сайті КМДА 14серпня.

Відмінностей у новому розпорядженні небагато, але по кишенях киян вони вдарять. По-перше, проїзні квитки на проїзд у метрополітені будуть обмежені 70 поїздками (тоді коли у старій редакції розпорядження їх кількість була необмежена) і, по-друге, буде скасовано безкоштовний проїзд для учнів столичних шкіл. Проїзний для столичних школярів коштуватиме 20 гривень на місяць.

Крім того, у проекті розпорядження зазначено, що у вартості проїзних квитків, крім тих, що виготовлені на основі пластикових безконтактних карток, врахована вартість виготовлення карток. 

У разі придбання проїзних квитків на основі пластикових безконтактних карток  понад вартості проїзного квитка стягується заставна вартість безконтактної картки в розмірі 7 гривень.

Зауваження та пропозиції від юридичних та фізичних осіб, їх об'єднань приймаються упродовж місяця з дня оприлюднення проекту регуляторного акта, тобто до 13 вересня року.

Після місячного оприлюднення нове розпорядження можна виносити на голосування.  

Як відомо, рішення про безкоштовний проїзд для школярів було прийняте на засіданні Київради 25 грудня минулого року, але було підписане мером Черновецьким лише в кінці січня. Однак столичні школярі продовжували сплачувати за проїзд.

Згодом Черновецький заявив, що столичні учні за проїзд у громадському транстпорті таки не сплачуватимуть.  

"Будуть (їздити) безкоштовно. Я проконтролюю", - сказав мер.

"Українська правда. Київ"

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ