Пожежа на мулових полях небезпечна для столичних мешканцівФото з сайту "Київводоканалу"
Випари і дим, які виділяються під час горіння мулових полів на Бортницькій станції аерації у Києві небезпечний для здоров'я людей.

Про це заявив еколог Олексій Василюк, пише "Сегодня".

За його словами, через вогонь "хімія", якою збагачують поля  виділяє в повітря діоксин і сотню інших хімічних сполук.

"Вдихання цих парів псує легені, кров, печінку, до того ж це найсильніший канцероген, що породжує ракові клітки", - сказав еколог.

Він порадив киянам, особливо жителям Лівого берега, менше бути на вулиці, не відкривати вікна і завісити їх мокрими простирадлами.

Як відомо, у середу зранку практично весь Лівий берег затягнуло димом.

Спочатку подейкували, що горить ліс. У всякому разі, у МНС заявили, що близько 08.30 надійшло повідомлення про пожежу в лісовому масиві біля цвинтаря на вулиці Волкова.

Казали, що горить приблизно півтора гектара трав'яного настилу і пеньків. Але потім стало відомо, що пожежа сталася на мулових полях БСА, на яких відбувається очищення каналізаційних стоків.

"Причиною загоряння став підпал або необережне поводження з вогнем. Поруч з муловими полями мисливські угіддя", - повідомляла прес-служба "Київводоканалу".

Однак, у Бортницькому лісництві запевняють, що не винні у пожежі.

"На одній з ділянок, що були продані приватній особі, господар вирішив... випалити торф'яне болото. Імовірно, вогонь перекинувся на поля аерації", - сказали у лісництві.

Як відзначає газета, небезпека пожежі на мулових полях полягає в тому, що на них знаходяться хімічні елементи, горіння яких небезпечне для здоров'я. Пожежа триває і нині. Коли вогонь погасять, невідомо, оскільки у цьому випадку дуже складно знайти епіцентр загоряння -  масштаби НП близько 15 тисяч кв. м.

"Стан мулових полів дуже поганий. А відходи, що там знаходяться, -  торф, тобто справжнє паливо, що буде довго диміти", - сказав начальник служби соцрозвитку і госпзабеспечения "Київводоканалу" Федір Судніцин.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ