Київрада продасть голові Нацбанку ділянку в центрі міста


Київрада на своєму засіданні 25 лютого має намір продати голові Нацбанку Володимиру Стельмаху земельну ділянку на вул. Золотоворітській, 2а-4 у Шевченківському районі.

Відповідне питання внесене до порядку денного сесії.

Земельна ділянка продається для експлуатації та обслуговування індивідуального гаража.

Крім того, як пише "Деловая столица", команда Леоніда Черновецького планує віддати понад 23 га біля Конча-Заспи київській компанії "Оста плюс", яка входить до сфери впливу співвласників Брокбізнесбанку Сергія й Олександра Буряків.

Опозиція вже заявила, що має намір апелювати до Генпрокуратури, але чиновники запевняють, що всі спроби заперечити рішення Київради заздалегідь приречені на провал.

Адже згідно з порядком денним сесії депутатам запропонують проголосувати за виділення 234 фізичним особам 23,4 га землі під індивідуальне будівництво (по 10 соток на людину), розташованої в районі 27-го кілометру Столичного шосе, неподалік від Конча-Заспи.

За словами голови фракції БЮТ Тетяни Меліхової, немає сумнівів, що всі 234 особи, яким планується безкоштовно роздати їх "законні" 10 соток - "підставні", а вся ця земля згодом перейде у володіння "потрібних людей".

"Кадастрові справи на ці ділянки заводилися явно поспіхом, багато -  заднім числом. Більше 200 клопотань цих міфічних громадян не містять або реєстраційного номера, або дати, або ні того, ні іншого. З вимогою розслідувати ці факти ми звернулися в Генпрокуратуру",- заявила Меліхова.

Видання також наголошує, що землі в зазначеному районі ще в 2007 році були виведені Київрадою зі складу лісопаркового господарства "Конча-Заспа" і переведені в категорію земель запасу житлової та індивідуальної забудовою, після чого передані в довгострокову оренду столичному ТОВ "Оста плюс".

Однак виконуючий обов'язки начальника Київзему Олександр Луцький наголошує, що тоді дане рішення пройшло всі необхідні погодження, а орендар землі не порушив ні однієї процедури, ще в 2007 році виплативши в бюджет компенсацію в розмірі 1,397 мільйона гривень за вирубку на ділянці дерев.

"Якщо БЮТ і хоче спробувати щось заперечити, то хіба що рішення міськради про зміну цільового призначення землі. Але зараз ця земля вже не змінює цільового призначення, а Київрада просто зобов'язана передати по 10 соток у володіння людям, яких ТОВ вибрало на власний розсуд", - сказав Луцький.

Він наголосив, що "Оста плюс" продовжить платити оренду за 0,86 га загального користування, що залишилися після розпаювання ділянки, по яких пройдуть дороги і розташуються допоміжні споруди.

"Українська правда. Київ"

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ