Під Києвом сплюндрували Биківнянський меморіал. ФОТОФото з facebook

У селищі Биківня під Києвом сплюндрували український та польський меморіали жертвам НКВС.

Про це написав голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович у facebook.

"Вандали, які швидше за все зробили це у ночі, залишили сліди схожі на ті, що в Гуті Пеняцькій", - відзначив він.

Як видно з фото, на об’єктах меморіалу червоною фарбою написали "ОУН-УПА", "курва" та "Галичина" з неправильно написаною літерою "И".

Посольство Польщі в Україні направило до українського Міністерства закордонних справ ноту з вимогою розслідування справи про сплюндрований меморіал у Биківні.

Про це написала речниці МЗС Польщі Йоанна Вайда у Twitter.

"Посольство Польщі в Україні направило в МЗС України ноту, в якій ми вимагаємо з’ясування обставин і розкриття осіб тих, хто сплюндрував польський військовий цвинтар у Биківні", - написала вона.

Як відомо, Національний історико-меморіальний заповідник "Биківнянські могили" розташований у селищі Биківня.

Упродовж 1937-1941 років Биківнянський ліс був місцем таємного поховання жертв масових політичних репресій, розстріляних співробітниками органів НКВС у київських в'язницях.

За даними українських істориків у Биківні поховано 30-35 тисяч розстріляних мешканців Києва і області, а також понад 3,5 тисячі іноземних громадян.

Перші пам`ятні хрести та скульптура, присвячені жертвам, похованим на території колишної спецділянки НКВС УРСР, були встановлені в 1995 році.

У травні 2001 року Кабмін ухвалив Постанову № 546 "Про створення Державного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили".

У 2006 року заповідник отримав статус Національного.  

powered by lun.ua
Коментарі - 17
Stanislav Nastenko _ 26.01.2017 09:12
Definately Russian provocation. There is not anti Polish sentiments in current Ukraine.
дід_панас _ 26.01.2017 02:30
Скоро ФСБ буде срати під будівлею СБУ і ніхто не помітить. Невже тих меморіалів так багато, що не можна бодай камеру поставити біля кожного.
stork _ 25.01.2017 22:54
Олег Свобода:
надо же как-то привлекать внимание к этой шизе. Украино-польский мемориал - любой человек, который хоть одну книгу по истории прочитал понимает бредовость этой формулировки. Украинский мемориал должен быть в Польше, а не польский на украине, именно польша проводила веками геноцид. И рано или поздно ответит за это.
Історія свідчить, що її чинили обидва народи. То ж краще віддати всі документи історії історикам. А народам треба творити нову історію, і не під диктат Орди.
stork _ 25.01.2017 22:49
Україна досі залишається нашпігованою російськими агентами. Знадобиться не один рік, щоб цю нечисть знешкодити. Владі України та спецслужбам ой як багато роботи.
Pavlo Koma _ 25.01.2017 21:30
5 колона ФСБ - ГРУ в Україні і Польщі не спить не дрімає і клин розбрату постійно вбиває, між союзом України і Польщі, на користь імперії зла Путіна - Кирила.
Ох, як би хотіли в РФ розірвати і знищити непереможний союз України і Польщі.
    НАЙГОЛОВНІШЕ
Авторизація
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте