Керівників київського банку спіймали на розкраданні 100 мільйонів рефінансуванняФото fcpolis.com

Співробітники СБУ разом із прокуратурою й поліцією викрили механізм розкрадання власниками й топ-менеджментом одного з київських банків понад 100 мільйонів гривень, виділених Нацбанком на рефінансування.

Про це повідомляє СБУ у facebook.  

Відзначається, що фінансова установа отримала від НБУ 120 мільйонів гривень у 2014 році.

"Після цього один із співвласників банку спільно з його керівництвом почали виведення грошей у підконтрольні бізнесмену комерційні структури. Кошти перераховувалися під виглядом внутрішньобанківських операцій та кредитування клієнтів", - йдеться в повідомленні.

У СБУ додали, що зловмисники також здійснювали оборудки з вартістю майна банку, яке перебувало у забезпеченні кредиту рефінансування. Допомагали їм привласнювати державні кошти оцінювачі майна, які працюють під брендом відомої міжнародної компанії.

"Загальна сума грошей привласнених фінансистами до введення в банку тимчасової адміністрації становить майже 108 мільйонів гривень", - йдеться в повідомленні.

Під час обшуків в офісних приміщеннях та за місцями проживання фігурантів справи співробітники спецслужби вилучили документацію, яка доводить здійснення фінансових оборудок з кредитом рефінансування.

Наразі на майно, що виступало забезпеченням повернення кредиту рефінансування Нацбанку, накладено арешт. 

Тривають невідкладні слідчі дії у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 2 ст. 364-1 Кримінального кодексу України (Зловживання повноваженнями).

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ