Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com.ua/news/58b999f8eedeb/
Українська правда
Київ

Висотку упритул до садиби Терещенків будуватиме фірма, наближена до Зубика – ЗМІ

03.03.2017  18:29


Готельно-офісний комплекс на 17 поверхів на бульварі Шевченка, 32 та 32А у межах історичного ареалу та упритул до історичного будинку колись відомого роду Терещенків, зводитиме фірма, пов’язана з екс-регіоналом Володимиром Зубиком.

Про це йдеться у розслідуванні програми "Схеми", спільного проекту Радіо Свобода та телеканалу "UA:Перший".

Будувати у цьому місці можна не вище 27 метрів або 9 поверхів, однак забудовнику дозволили звести 17. Нове будівництво негативно вплине на садибу Терещенків, яка, відповідно до охоронного договору, перебуває у незадовільному стані.  

 

Мер міста Віталій Кличко каже, що нічого про забудову і проект не чув.

На тому, що не погоджували дозволів на цю забудову, наголошують і в Департаменті культури та Мінкультури.

Проект, який зараз обговорюють у ЗМІ, від початку був опублікований на сайті відомої архітектурної студії Бородкіна, яка його й розробила. Це 17-поверховий офісно-готельний комплекс Leonis якраз між садибою Терещенків та 26-поверховим комплексом H-Tower з готелем Hilton.

 

Теперішні власники старовинної садиби Терещенків, які і самі, по суті, руйнують будинок своєю бездіяльністю, нині обурені й кажуть, що сусіди про свої плани з ними не радились і зверталися тільки неофіційно. 

 

"Це була спроба домовитися користуватися нашою територією, скажімо так, на час будівництва. Ми написали офіційний запит про те, що хочемо, аби з нами погоджували, бо вважаємо, що наші інтереси можуть утискатися", – директор компанії, яка нині володіє будинком Терещенків – ПрАТ "Центрелеватормлинбуд" Олег Івченко.

Розпорядником землі на бульварі Шевченка, 32 та 32А є львівська фірма "Рома-М". Більшу частину ділянки вона купила ще в 2007-му за 6,5 мільйонів гривень, а меншу – орендує у міста.

Львівські бізнесмени у 2013 році отримали і дозвіл на будівництво п’ятої 5 категорії складності від Держархбудінспекції.

У тому ж реєстрі підрядником зазначена "Будівельна компанія "Інтергал-Буд", яка пов’язана з власником землі. 

 

Власником засновником компанії-засновника "Інтергал-Буда" є Валерій Кулаков, донедавна постійний помічник народного депутата з групи "Відродження", колишнього "регіонала" Володимира Зубика. Його зв’язок із депутатом Зубиком можна легко простежити й досі. Зокрема, у приміщенні будівельної компанії на столичній вулиці Анрі Барбюса, 28Б розташована депутатська приймальня Зубика.

 

До того ж, і нинішній помічник Володимира Зубика Павло Зварич донедавна був керівником фірми, опосередковано пов’язаної з "Інтергал-Будом". Веде до компанії "Інтергал" навіть переадресація з депутатської пошти екс-регіонала.

Зубик коментувати зв’язок з компанією і майбутньою забудовою відмовся, мовляв, акціонером будівельної фірми "Інтергал" не є, а Кулаков уже 4 роки як не його помічник.

Відмовся коментувати і директор товариства "Рома-М" Олег Саків. А завітати у компанію "Рома-М", яка замовляє будівництво у центрі столиці, і розташована неподалік від центру Львова, журналісти не змогли, бо за місцем її реєстрації повідомили, що бізнесмени тільки орендують тут кімнату, де тримають папери.

Коли саме планується початок будівництва, поки не відомо. Але після стількох років, як ділянка перебуває у приватній власності, на ній зрештою з’явився паркан, тож і будівництво може бути не за горами.

© 2008-2017, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.