Скандальну "Сонячну Рів’єру" хочуть добудувати повністюДержавна корпорація "Укрбуд" планує повністю добудувати житловий комплекс "Сонячна Рів’єра" на Микільській Слобідці.  

Про це йдеться у розслідуванні програми "Схеми", спільного проекту Радіо Свобода та каналу "UA:Перший".

Попри на кількарічне протистояння громади, міська влада дала дозвіл добудову двох будинків ЖК на Микільській Слобідці. А забудовник не відмовляється від своїх попередніх планів і має намір звести усі висотки комплексу.

Будинки зводять у стометровій прибережно-захисній смузі, де будівництво заборонене, на території, яка за Генпланом є зеленою зоною. Крім того, земля під двома недобудами – це пам’ятка ландшафту.

"Укрбуд" каже, що річка – не річка, а прибережна зона – смітник.   

Однак інвестори зазначають, що будівництво є законним і має завершитися. При цьому вони не виключають, що зведуть не лише розпочаті два будинки, а реалізують цілий  комплекс висоток на березі.

15 грудня 2016 року "Укрбуд" викупив земельну ділянку під двома будинками у рекреаційній зоні на Микільській Слобідці, а 17 лютого 2017 року Департамент містобудування та архітектури видав містобудівні умови для добудови 2 будинків.

 

Голова ради директорів "Укрбуду" Юрій Пелих заявляє, що у цьому місці протікає не Дніпро, а Русанівська протока, частина річки Десенки, де будувати можна за 50 м від води. А рекреаційну зону він називає смітником.

Мер Києва Віталій Кличко переконаний, що два розпочаті будинки треба добудувати.

У свою чергу Пелих наголошує, якщо зможуть добудувати перші 2 будинки, то з іншими проблем не буде.

"По тих будинках, які будуються далі, там нема проблем, бо вони виходять за 100 метрову зону. Там проблемного будівництва немає", - сказав Пелих.

 

Таким чином "Укрбуд" планує звести цілий комплекс, яким його запланували з самого початку.

Як відомо, скандальне будівництво комплексу "Сонячна Рів'єра" на Микільській Слобідці веде Державна будівельна корпорація "Укрбуд" і екс-депутат Київради від "УДАРУ" Максим Микитась.

Місцеві мешканці неодноразово влаштовували акції протесту на будівництві. 4 лютого 2015 року люди палили шини. 

А 1 квітня 2015 року під час протесту проти новобудови правоохоронець отримав поранення. 

23 квітня 2015 року Кличко попросив прокуратуру перевірити документи на будівництво на Микільській Слобідці.  

Згодом з'ясувалося, що за скандальним будівництвом на Микільській Слобідці стоїть Вадим Столар .

Активісти і місцеві мешканці наголошують: будівництво ведеться з порушеннями.

Зокрема, щоб надати легальних форм будівництву в забороненій 100-метровій зоні Дніпра, було створено висновок "Інституту Генерального плану міста Києва" – про те, що насправді це не берег "великої ріки" Дніпро, а лише "середня річка" Десенка, і захисна смуга тут становить тільки 50 метрів.

У Патріаршому соборі, що на вулиці Микільсько-Слобідській, біля якого ведеться скандальне будівництво житлового комплексу, з’явились тріщини.

У квітні 2015 року Київський апеляційний господарський суд заборонив будівництво на вул. Микільсько-Слобідській у Дніпровському районі Києва. Однак 9 червня 2015 року цей же суд скасував цю заборону.  

"Укрбуд" обіцяв провести реконструкцію прибережної зони відпочинку, щоб уникнути конфліктів із громадськістю. 

Також компанія запевнила, що має намір передати землю біля Патріаршого собору у дар церкві і допомогти храму, який після скандальної забудови пішов тріщинами, з ремонтом.

Наприкінці липня 2015 року мер Києва Віталій Кличко запевнив, що скандальне будівництво на вулиці Микільсько-Слобідській заморожене.

У серпні 2015 року Кличко наголосив, що без погодження з громадою будівництва на Микільській Слобідці не буде. 

Однак на другий день після виборів мера Києва – 17 листопада 2015 року – скандальне будівництво на вулиці Микільсько-Слобідській відновилось.

Згодом "Укрбуд" заявив, що призупиняє будівельні роботи до відкритої презентації проекту та його обговорення з місцевим жителям. Лише після цього корпорація обіцяла ухвалили рішення про подальшу долю об'єкта.

Наприкінці листопада 2015 року мер Києва Віталій Кличко заявив, що будівництво на Микільській Слобідці має бути зупинене. Мовляв, без громадських слухань та згоди громади продовжуватися не буде.

Попри це на початку грудня "Укрбуд" влаштував передсвятковий розпродаж нежитлових приміщень у скандальних будинках на Лівобережці.

22 грудня корпорація "Укрбуд" заявила, що відмовиться від будівництва 13-секційного житлового будинку на Микільській Слобідці – замість нього зведуть три висотки.

11 травня 2016 року Державна архітектурно-будівельна інспекція України заявила, що анулювала дозвіл ТОВ "Терра капітал" на будівництво житлово-офісного комплексу "Сонячна Рів'єра".

"Укрбуд" оскаржував це рішення. 

У листопаді 2016 року мер Києва Віталій Кличко заявив, що столична вдала розглядає можливість введення експлуатацію ЖК "Сонячна Рів’єра" за умови зниження поверховості. 

powered by lun.ua
Коментарі - 10
Артем Демидов _ 12.03.2017 23:23
Карнутдинов Мурад:
Так кого слушать, закон или толпу - так называемую "громаду"? Принципиальный вопрос, как по мне. Стройка соответствует закону - ни одного решения суда в пользу незаконности стройки нет.
Shiko:
Це вірно. Або дотримуйтесь Закону, або усвідомте, що громада вам його втовкмачить. Тут не йде мова про зневагу до інвесторів, тут впору зрозуміти ризиковим підприємцям, що все повинно, в першу чергу, бути у згоді з Законом. Інакше ми приречені завжди бути німими свідками борзеющих будівельників.
Dm Gr _ 12.03.2017 20:15
пердиманокль:
на жаль так і є. Пам'я таєте одеського бізнесмена-винороба, якому виноградники місцеві із заздрості вирубали? Ототакий менталітет. Саме не може, і іншим бажає такого ж.

shustro.live якщо ви уважні я не пишу з фейсбуку, так що помилка вийшла. Будьте уважніші!
пердиманокль _ 12.03.2017 17:47
Никогда не мог понять, почему люмпен-пролетарии ВСЕГДА ПРОТИВ ЛЮБОГО СТРОИТЕЛЬСТВА? Еще ни одна стройка не прошла без возмущения "общественности". Хоть на пустыре, хоть еще где-то, но пролетарии всегда недовольны.

Ну, построят 2 дома не в 100 метрах, а в 50 метрах и что с того? А следующий комплекс домов вообще попадает за 100-метровую линию. В чем проблема?

Или это прет наружу местечковый жлобский менталитет, типа - оцэ мы отуто жывэмо и нихто бильшэ отуто жыты нэ будэ, бо нам так хочэться?
shustro.live _ 12.03.2017 15:53
Dm Gr:
такі всі розумні. То давайте все зруйнуємо, розумники - популісти фейсбучні.

Тобто всім, хто хоче будувати в охоронній зоні, потрібно це дозволяти? Розумник фейсбучний. Сам для громади нічого не здатен, лише забудовникам підгавкує.
    НАЙГОЛОВНІШЕ
Авторизація
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter