У Київраді пропонують збільшити штрафи за куріння – від 50 до 100 разівФото beauty.at-its.com

У Київраді пропонують посилити відповідальність за куріння у заборонених місцях.

21 березня депутати погодили відповідне звернення до Верховної ради та Кабінету міністрів, інформує прес-служба Київської міської ради.

Зазначається, що чинне законодавство визначає перелік місць, де куріння заборонено, крім спеціально відведених для місць. При цьому їхня сумарна площа не має перевищувати 10% загальної площі відповідної споруди чи приміщення, до того ж вони повинні буди обладнані витяжною вентиляцією. Проте, доволі часто ресторанні заклади нехтують усіма законодавчими обмеженнями, надаючи, в тому числі, послуги з куріння кальянів.

Аби виправити ситуацію, напрацьовано відповідний проект рішення, який пропонує внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закон України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення".

Зокрема пропонується суттєве підвищення штрафів за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях.

"Законодавство є і певним чином воно працює, але практика його використання довела, що недобросовісним власникам ресторанів простіше заплатити цей штраф у 1700 – 5000 гривень, і далі продовжувати порушувати цю норму, продовжувати створювати людям незручності", – зазначають депутати.

"Тому ми ініціюємо значне підвищення цих штрафів — від 50 до 100 разів. Адже лише розмір стягнення може стати суттєвим обмежувальним фактором у порушенні даної норми, бо саме мінімальні штрафи і створюють ті проблеми, які відчувають мешканці будинків, де розташовані заклади харчування, в яких можна палити, в тому числі кальяни", – наголосила автор даного проекту рішення, депутат Київради Алла Шлапак.

Зазначається, що проект цього рішення мають ще розглянути на пленарному засіданні Київради.

powered by lun.ua
Коментарі - 6
Serg Krava _ 24.03.2017 18:14
Депутаты пусть начнут с себя и перестанут курить в туалетах Киевсовета. Там порядок не могут навести...
Левко Баранчук _ 21.03.2017 22:07
Сам курив більше двадцяти років, докурився до ендертаріїту (відмирання капілярів на нижніх кінцівках) , двадцять років як кинув. Караюсь, мучусь і сильно каюсь. Тепер тютюнового диму не можу терпіти, хоча міто Київ ( і не тільки він) пахне не трояндами , не бузком, не конваліями, а тупо сигаретним димом, так би мовити така візитна карточка, він усюди: на вулицях, в під,їздах, в підземних переходах, від нього не сховатися. Вважаю, що куріння - признак низької культури і накурити в людних місцях всеодно що напердіти!
Руслан Горобець:
100%
Олексій Кулішенко:
І будуть палити. А де? Може ці псевдонародні депутати потурбувались про зазначені в Законі "спеціально відведені місця"? Чи покращили людям життя так, що вже можна кинути палити й про здоров'я подумати?
Чому всі нормативні акти вирішують лише долю частини суспільства (і зазвичай меншої)?
А давайте штрафувати депутатів всіх рівнів, і Київради в тому числі, за прогули, за не голосування, за кожен тупий закон чи постанову. Отоді й якісніші проекти подаватимуть. Проголосуйте спочатку за те, що людям дійсно треба. Мабуть єдине що треба покращити в Україні, це вкотре поборотися з палінням? Про сталінки чи хрущовки Алла Шлапак вже потурбувалась? Чи про відповідальність за їх утримання, чи дороги вже зроблені ( я вже мовчу про прибудинкову територію)? З бажанням працювати для людей у нас проблеми пані Алло!!!!!!!!!!!
    НАЙГОЛОВНІШЕ
Авторизація
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter