"Свобода" хоче зобов’язати продавців і кондукторів говорити українськоюФото poland-ukraine.com.ua

Депутати Київради пропонують перекласти на державну мову усі вивіски, меню ресторанів, а також зобов’язати офіціантів, комунальників і продавців спілкуватися українською. Проект рішення винесуть на голосування Київради 20 квітня.

Про це у facebook повідомив депутат Київради від ВО "Свобода" Юрій Сиротюк.

"Ось уже як рік в стінах Київради "припадає пилюкою" мій проект рішення "Про подолання наслідків совєцької окупації в мовній царині". Врешті-решт проект буде винесено на сесію Київради 20 квітня", - написав він.

Сиротюк наголосив, що проект рішення "закріплює конституційне право українця на обслуговування в сфері послуг рідною мовою".

"Звертання в магазині, кафе, у транспорті мають починатися українською мовою. В кав'ярнях має бути меню українською. І саме його мають пропонувати першим. Вивіски та оголошення мають бути україномовними або у випадку, коли зареєстрований міжнародний торгівельний знак, рівновеликими буквами, транслітеровані", - написав депутат.

Він запевнив, що рішення абсолютно недискримінаційне щодо інших мовних груп.

Однак, наголосив, що цей проект рішення "зазнав шаленого опору".

"І не лише від проросійських совків, але й від нової категорії совків – позірно проєвропейських. Вони навіть договорилися до того, що без письмової згоди Брюсельського ЦК нічого робити нє вєлєно. Головною каменюкою на шляху був і залишається закон Ківалова-Каліснічєнка. А ще проект глибоко стурбував Кремль", - написав Сиротюк.

Він закликав столичних жителів будь-яким чином підтримати це проект рішення.  

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
Коментарі - 22
Stepaniya Fediv _ 15.04.2017 19:44
Чому в аеропорту пишуть Kyev (Kiev) а не Kyiv? І на вокзалах нема потреби оголошувати російською - сумніваюся що в Москві оголошують українською. На рахунок сили тут вірно хтось написав. У прибалтиці свого часу хто не знав державної мови - вигнали з країни і в них нема зараз такої жопи як в нас.
Вадим Клименко _ 15.04.2017 12:07
Ваня Западный:. Полностью с вами согласен! Не понимаю, для чего нам нужны такие Сыротюки?...
Ваня Западный _ 14.04.2017 22:09
Я не є етнічним українцем, проте щиро вважаю себе патріотом і громадянином України. І не вважаю патріотами тих, хто поділяє людей за формальними ознаками. Якшо громадянин є корисним для народа україни, він є _українцем_ і крапка. А етнічно рафіновані ідіоти-мовнюки це або тролі, або дикуни. Лише дикун сприймає іншу мову емоційно і вороже. Цивілізована людина так не чинить. Головним і єдиним крітерієм оцінки людини є те, чим людина займається, яким чином результати ії праці корисні для суспільства і країни. Все решта - надумані маніпуляціїї і намагання в черговий раз роз'эднати суспільство. Розумні і виховані люди мають утримуватись від примусу в мовних питаннях, це створює негативне відношення до того, хто примушує. Українці нещодавно потерпали від мовних утисків? Чому вони так само чинять сьогодні? Якщо Україна перестане асоціюватися із агресією, безладом, корупцією, бідністю, автоматично відніметься престиж української мови. Доречі, реанімація мовних чвар-дуже вдалий хід для Москви
Ваня Западный _ 14.04.2017 21:51
Євреї часів Христа взагалі розмовляли арамейською, Під час тривалого періоду вигнання виникло багато єврейських мов, в т.ч. - ідиш ашкеназів, ладіно та ще декілька діалектів у сефардів, мови бухарських, горських, кримських, ефіопських євреїв, та навіть мова ютаїв, що подібна до кантонського діалекта в Китаї.Незважаючі на страшні катастрофи, періоди геноциду, холокост, державний антисемітизм - євреї зберіглись як нація, стали сильнішими. Не в останню чергу, за рахунок того, що майже всі дорослі євреї ще 1000 років тому були двомовними, а часто-густо володіли більшою кількістю мов. Це давало перевагу у справах, дозволяло вижити в надскладних умовах. Чим більше мов знатимуть і вживатимуть українці, тим важче буде зробити з них рабів. Життя в изольованому мовно-етнічному середовищи робить людину дуже залежною і вразливою для маніпуляцій. Я знаю 5 мов, в т.ч. рідну. Мені абсолютно байдуже, на якій мові спілкується мій співрозмовник, якшо я розумію його і він розуміє мене. далі буде
El_Guapo _ 14.04.2017 19:38
Alexandr Ponomarenko:
Треба силою це робить. Наших людей нiщо не вчить.
Нашим гречкосіям розумом ще ніколи нічого не вдавалося зробити, тіко силою - факт.
    НАЙГОЛОВНІШЕ
Авторизація
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter