Забудовник обіцяє зробити з Гостиного двору "перлину Подолу". ФОТОПАТ "Укрреставрація" обіцяє перетворити Гостинний двір після реконструкції на "перлину Подолу".

Про це пише "Ділова столиця" з посиланням директора товариства Івана Клочка.

За словами керівника, у реконструйованій будівлі передбачені зони і приміщення для проведення освітніх і культурних заходів, виставок, презентацій, прийомів і розміщення галереї художників. 

 

До робіт компанія готова приступити одразу після отримання дозволу на їх виконання.

Клочко нагадав, що дозвіл на виконання робіт суд скасував у 2014 році. 

 

"ПАТ "Укрреставрація" на даному етапі витратила близько 120 мільйонів гривень, а для завершення будівельних робіт, за попередніми підрахунками, треба ще близько 300 мільйонів гривень. "Укрреставрація" неодноразово зверталась до ДАБІ для отримання дозволу, але отримує лиш відписки", - сказав Клочко. 

 

За його словами, через це компанія не може навіть встановити дах, який купила ще у 2014 році.   

Клочко додав, що відкритий для діалогу з громадою щодо обговорення функціонального призначення приміщень, однак активісти нібито протестують заради самопіару.

Як відомо, минулого тижня представники Київського НДІ судових експертиз обстежили стан конструкцій Гостиного двору на Контрактовій площі.

Результати експертизи стануть відомі через 1,5 місяці.

Тим часом старовинна споруда, що простоює без ремонту вже 4 роки, продовжує руйнуватися.  

Як відомо, Гостиний двір – торговельний комплекс на Контрактовій площі у Києві, збудований у 1809 році.

Постановою Кабінету міністрів №1380 від 15 серпня 2011 року Гостиний двір було виведено з Державного реєстру пам`яток архітектури.

20 вересня 2012 року Київрада передала "Укрреставрації" в оренду на 5 років земельну ділянку під Гостинним двором для проведення реконструкції цієї будівлі під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою. 

Керівником "Укрреставрації" є Дмитро Ярич, який працював юристом у дружини "завгоспа Януковича" Андрія Кравця.  

Це рішення обурило столичних активістів, тому вони розпочали у Гостиному дворі акцію протесу.   

3 серпня 2012 року президент Віктор Янукович виключив Гостиний двір з Переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації.

Тривалий час на території Гостиного двору діяла "Гостинна республіка" – культурний проект, організований захисниками пам'ятки. Однак вранці 18 лютого 2013 громадських активістів витіснили з Гостиного двору.

2 березня 2013 року кияни організували мітинг-концерт на захист Гостиного двору.

Наприкінці квітня 2014 року в. о. київського міського голови Володимир Бондаренко запевнив, що Гостиний двір буде повернуто у власність міста.

24 червня Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Київради про виділення землі забудовнику Гостиного двору під протиправну реконструкцію будівлі. 

4 липня 2014 року Київрада розірвала договір оренди з ПАТ "Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство "Укрреставрація" від 16 жовтня 2012 року.

За рішенням суду земельна ділянка під Гостиним двором була повернута місту, а будівлі в кінці 2014 року був присуджений охоронний статус – пам'ятка архітектури місцевого значення.

У робочій групі Київради щодо Гостиного двору, куди входили чиновники і захисники пам’ятки, прийшли до рішення про необхідність консервації об'єкта і подальшого відновлення будівлі, а не реконструкції.

На консервацію будівлі було потрібно 3 мільйони гривень. 

24 листопада 2015 року Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною та нечинною постанову Кабміну "Про виключення будівлі Гостинного двору у місті Києві зі списку пам’ятників архітектури, що перебувають під охороною держави". 

У грудні 2015 року Комісія регіонального відділення Фонду держмайна прийняла рішення про направлення пропозиції ТОВ "Укрреставрація" про розірвання договору оренди будівлі Гостиного двору.

Гостиний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки ще з зими 2013 року.

   

 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ